ZDJĘCIA MIAST WOJEWÓDZKICH - 09/12/2018

     

W ostatnią sobotę w Polskiej Słonecznej Szkole w Aberdeen utworzyliśmy ściankę, na której umieściliśmy zdjęcia polskich miast wojewódzkich. Chcielibyśmy aby dzieci uczęszczające do szkoły mogły poznać miejsca pochodzenia ich rodziców i dziadków.
Dzięki współpracy z Joanną Mieczkowską udało nam się pozyskać zdjęcia od fotografów, urzędów miast oraz polskich organizacji turystycznych. Chcielibyśmy podziękować wszystkim za pomoc w udostępnieniu zdjęć.
 

KÓŁKO PLASTYCZNE - 19/11/2018

 

Przyjmujemy zapisy dzieci na zajęcia plastyczne w naszej szkole :)


Od 24.11.2018, pod kierunkiem p. M.Wtorkiewicz, w godzinach 12.45-13.45 (po ostatniej lekcji), będą się odbywały warsztaty plastyczne.
Cena zajęć będzie uzależniona od ilości chętnych, jednak nie wyższa niż 5£ /os. ( wliczone w nią będą wszystkie materiały na zajęcia).
Chętnych prosimy o wcześniejsze zapisy w recepcji szkolnej.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH, KTÓRZY MALUJĄC, RYSUJĄC, WYCINAJĄC, LEPIĄC I KLEJĄC, LUBIĄ WYRAŻAC SIEBIE, SWOJĄ WYOBRAŹNIĘ I SWOJE EMOCJE.

 

APEL Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI - 10/11/2018  

    

Skoro cała Polska hucznie świętowała 100 lat niepodległości, nie wyobrażaliśmy sobie, aby mogło się to odbyć bez naszego udziału:)! To był niezwykły dzień w naszej szkole. Pani Magda przygotowała przepiękna multimedialną prezentacje i zaskoczyła nas mała burzą mózgów. Nasi pierwszoklasiści dumnie zaśpiewali piosenkę, którą napisaliśmy specjalnie na tą okazję. Udało nam się też wykonać kilka ciekawych projektów plastycznych, które można podziwiać na szkolnych ścianach. Nie obyło się bez prawdziwego poloneza, jak na Polaków przystało, a co najważniejsze: wszyscy, którzy tego dnia przybyli do szkoły, radośnie brali udział w całej uroczystości. I to było właśnie najpiękniejsze! Dziękujemy wszystkim organizatorom i uczestnikom za fantastyczny dzień pełen wrażeń! I zapraszamy na kolejny za 100 lat;)

Więcej zdjęć w naszej galerii.

 

LEKCJA HISTORII - 03/11/2018

W minioną sobotę z okazji nadchodzącego 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie naszej szkoły mieli ogromny zaszczyt brać udział w niezwykłej lekcji historii prowadzonej przez samego dr. hab. prof. nadzwyczajnego Zdzisława Tomasza Biegańskiego z Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
Pan profesor z pasją poprowadzil nas przez najbardziej dramatyczne stulecie polskiej historii. Swobodnie opowiadając dzieje naszych przodków oraz cierpliwie i wyczerpująco odpowiadając na wszystkie nurtujące nas pytania, zachęcił nas do dalszego zgłębiania wiedzy na ten temat:)
Dziękujemy Panu bardzo i zapraszamy ponownie do odwiedzenia naszej szkoły!
Dziękujemy również panu Mateuszowi Łagodzie oraz wszystkim pozostałym członkom Polish Association Aberdeen zaangażowanym w umożliwienie nam tego spotkania.
Dzieci, dyrekcja oraz nauczyciele Polskiej Słonecznej Szkoły w Aberdeen.

 

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY ,,Piękna nasza Polska cała" - 31/10/2018

 

Całą parą ruszają już w naszej szkole przygotowania do świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zajezierzu, zaprosił nas do udziału w międzynarodowym projekcie edukacyjnym ,,Piękna nasza Polska cała", będącym odpowiedzią na tę wyjątkową rocznicę. Dzieci z naszej szkoły wykonały prace pod tytułem ,,Co kojarzy mi się z Polską?", a uczniowie starszych klas przygotowali plakaty przedstawiające symbole Szkocji, aby z kolei przybliżyć dzieciom w Polsce kraj szkocki. Prace szczęśliwie dotarły już do dzieci w Zajezierzu. Dziękujemy za miłe zaproszenie do udziału w projekcie. Życzymy radosnego świętowania naszego wspólnego święta!:)

 

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE - 30/10/2018

Od listopada ruszają zajęcia logopedyczne! Chętnych prosimy o wcześniejszy kontakt.

 

WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI - 01/10/2018

  

Właśnie zaprzyjaźniliśmy się z Polską Biblioteką w Aberdeen :)
My - Klasa IV/V z Polskiej Słonecznej Szkoły wraz z opiekunami, jako prekursorzy projektu ,,Mania czytania", odwiedziliśmy powstałą w 2009r. pierwszą, polską bibliotekę w naszym mieście. Znajduje się ona w samym sercu Aberdeen i pracują w niej wyłącznie wolontariusze, którym nieobojetny jest zanikający język ojczysty na emigracji. Dzieki uprzejmości dwóch przesympatycznych Pań, Marty Biskup i Alicji Kacprowicz, mieliśmy wyjątkową okazję poznać historie tej placowki, pracę bibliotekarza, regulamin i zasady panujące w bibliotece. Uzyskaliśmy również ogromne wsparcie w postaci cennych informacji, rad i wskazówek- Panie zaoferowaly nam pomoc w uruchomieniu naszego oddzialu bibliotecznego i stalą współpracę. :)
To była nie tylko oryginalna lekcja języka polskiego dla nas wszystkich, ale także podwaliny pod nową wieź :)
I jeszcze Wam się pochwalimy:
WRÓCILIŚMY STAMTĄD OBŁADOWANI PREZENTAMI DLA NASZEJ SZKOLY, A NIEKTÓRZY Z NAS JUŻ DOŁĄCZYLI DO GRONA STAŁYCH CZYTELNIKÓW :D
DZIĘKUJEMY BARDZO WSZYSTKIM OSOBOM ZAANGAŻOWANYM W NASZĄ WYCIECZKĘ:

  • RODZICOM za pomoc w transporcie i opiece nad dziećmi;
  • PANIOM - MARCIE I ALICJI za ciekawy wykład, szczegółowe informacje, specjalne otwarcie w dogodnych godzinach placówki i miłe przyjęcie oraz za ksiażki, które otrzymaliśmy;
  • PANU DYREKTOROWI za sprawną pomoc w organizacji wycieczki i czuwanie nad jej bezpiecznym przebiegiem;
  • PRACOWNIKOM PAA za pośredniczenie w kontaktach.

Na wszelki wypadek : DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRYCH NIEZAMIERZENIE POMINELIŚMY :)
Klasa IV/V
wraz z nauczycielem p. Małgorzatą Wilczyńską

 

MANIA CZYTANIA - 30/09/2018

 

W powakacyjnym przypływie dużej dawki energii pedagogiczno - wychowawczej ruszamy z akcją MANIA CZYTANIA. Mamy ambitny cel: Chcemy zaszczepić wśród najmłodszych miłość do książek. Miłości do telefonów, tabletów i komputerów zaszczepiać nie trzeba - dzieci zakochują się w nich od pierwszego wejrzenia i to po same uszy. Zamierzamy pokonkurować ze zdobyczami technologii i wciągnąć dzieciaki w niezwkłą przygodę jaką jest czytanie.

Mamy już gotowy do działania zespół naszej szkoły i piękne drewniane regały . Teraz potrzebujemy książek!!! Jeśli macie w domu dawno przeczytane, zapomniane książki, którym chcielibyście podarować drugą młodość, z radością je przyjmiemy:) Zameldujemy je w Bibliotece Slonecznej w budynku naszej szkoły - Winfex Centre i udostępnimy światu.
W akcje zaangażowane sa polskie sklepy Tradycja i Góral, ktore przyjmuja książki w swoich punktach. Korzystając z okazji BARDZO DZIĘKUJEMY ww sklepom i przemiłym ekspedientkom;)

Punkty zbiórki książek:
GÓRAL: Summerhill Court, 19, Aberdeen AB15 6TT
TRADYCJA: 17 Palmerston Rd, Aberdeen AB11 5QP, 481-483 Great Northern Rd, Aberdeen AB24 2EE, 3-5 Skene Square
POLSKA SŁONECZNA SZKOŁA: Winfex Centre, Tyseal Base, Craigshaw Cresent, AB12 3AW

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

Jeśli masz powołanie do pracy z dziećmi, jesteś osobą pełną zapału i entuzjazmu, zapraszamy do współpracy! Poszukujemy asystentów - wolontariuszy do pracy w młodszych grupach wiekowych (przedszkole, klasa 1) Naszym wolontariuszom gwarantujemy zdobywanie nowych umiejętności u boku doświadczonej i wykwalifikowanej kadry, trening w indywidualnej pracy z dziećmi o specyficznych potrzebach, udział w warsztatach i szkoleniach. Oprócz poszerzenia doswiadczeń zawodowych i niewątpliwej satysfakcji płynącej z pracy z dziećmi, zapewniamy również darmową naukę w naszej szkole, okazjonalne nagrody finansowe, zwrot kosztów dojazdów, PVG oraz referencje.
Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV na email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Drodzy Rodzice
Wszystkie osoby, które chciałyby zaangażować się w życie szkoły zapraszamy do współpracy.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt drogą emailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zajęcia rozpoczynamy 2 września o godzinie 9.15.
Dzieci można przyprowadzać do szkoły od godziny 9.00.
Spotkanie z rodzicami nowych dzieci odbędzie się o godzinie 9.20.
Dzieci w przedszkolu potrzebują obuwia lub kapci na zmianę oraz czegoś do jedzenia na drugie śniadanie .

Już teraz zarówno sobie jak i Państwu życzymy ekscytującego nowego roku w Naszej Szkole.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Drodzy Rodzice
W naszej szkole będzie działał klub przygody dla dzieci w wieku 7-12 lat. Klub ten, organizowany przez harcerzy, będzie odbywał się dwa razy w miesiącu. Rozpoczyna się tuż po zajęciach szkolnych i trwa do godziny 16.30. Koszt to 15£ miesięcznie. Poniżej prezentujemy pismo otrzymane od drużynowego Krzysztofa Orchowskiego:

Zakończenie roku szkolnego 2017

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24